Rezidenca ne Tirane Art Residence nga Lim-Em SHPK

Një Perlë e Re Urbane pranë Shkollës së Baletit

Art Residence është një projekt ambicioz nga Lim-Em SHPK, i cili pritet të shndërrohet në një prej komplekseve më të njohura dhe luksoze të Tiranës. Ndodhet pranë Shkollës së Baletit, shumë pranë qendrës së Tiranës dhe vetëm pak metra larg atraksioneve historike të qytetit. Ky kompleks banimi do të jetë një vlerë e shtuar për zonën, duke ofruar një oportunitet unik për banorët që duan të jetojnë në një ambient modern dhe të bukur.

Arkitektura dhe Dizajni

Art Residence është një rezidencë që kombinon në mënyrë perfekte cilësinë maksimale të ndërtimit me komoditetin për banorët. Arkitektura moderne e objektit vjen në harmoni me zonën përreth duke përdorur elementë të veçantë siç janë harqet dhe materialet e lehta. Kjo e bën Art Residence një projekt mbresëlënës që shton hijeshinë e zonës përreth. Emri “Art” reflekton jo vetëm dizajnin inspirues por edhe vlerat artistike dhe estetike që ky projekt përfaqëson.

Karakteristikat Kryesore

Projekti përfshin një sipërfaqe totale prej 16530.8 m² dhe do të ketë struktura të ndryshme që shkojnë deri në 11 kate, me dy kate parkimi nëntokë. Lartësia e kateve do të jetë 3.23 metra, ndërsa njësitë e shërbimit do të kenë një lartësi prej 5.5 metrash.

  • Sipërfaqe totale ndërtimi: 16530.8 m²
  • Kate banimi: 2, 4, 6, 7, 8 dhe 11
  • Kate parkimi nëntokë: 2
  • Lartësia e kateve: 3.23 m
  • Lartësia e njësive të shërbimit: 5.5 m

Integrimi me Mjedisin përreth

Art Residence harmonizohet në mënyrë të përkryer me peizazhin e zonës falë gjeometrisë organike të objektit dhe ballkoneve të gjelbra. Ky dizajn lejon qarkullimin e ajrit, dritën natyrale dhe integrimin e mjedisit përreth me apartamentet. Ndërthurja e apartamenteve me ballkonet e gjelbra realizohet në mënyrë fluide, duke ju ofruar banorëve mundësinë për të shijuar pamjen përreth.

Një Oaz i Qetësisë dhe Luksit

Art Residence ofron një ambient të qetë dhe të sigurt për banorët e tij. Ballkonet e gjelbra jo vetëm që shtojnë bukurinë estetike të objektit, por gjithashtu krijojnë një hapësirë qetësuese dhe relaksuese për të gjithë banorët. Ky kompleks banimi është projektuar për ata që kërkojnë luks dhe rehati në jetën e tyre të përditshme.

Vendndodhja

Vendndodhja e Art Residence është një nga avantazhet kryesore të këtij projekti. E pozicionuar në rrugën Shyqyri Ishmi 100, kjo rezidencë është shumë afër qendrës së Tiranës dhe atraksioneve kryesore të qytetit, duke e bërë atë një vend ideal për të jetuar.

Rruga: Shyqyri Ishmi 100, Tiranë (Pranë Shkollës se Baletit)

Përfundim

Art Residence nga Lim-Em SHPK është një nga projektet më frymëzuese dhe luksoze që vjen si një shtesë e rëndësishme për peizazhin urban të Tiranës. Me një arkitekturë moderne, dizajn të veçantë dhe një vendndodhje të shkëlqyer, ky kompleks banimi ofron gjithçka që mund të kërkoni për një jetë komode dhe luksoze në zemrën e qytetit. Nëse kërkoni një shtëpi që kombinon artin, luksin dhe rehatinë, Art Residence është zgjedhja e duhur për ju.

Latest Post